
Geprint vanhttps://www.tuinadvies.be/artikels/aangenaam_geurende_bloemen_en_planten
Aangenaam geurende bloemen en planten – geuren in de tuin
Vaak wordt direct gedacht aan rozen wanneer het gaat over lekker geurende bloemen. Nochtans zijn er veel andere bloemen – en ook planten – die niet moeten onderdoen voor rozen op gebied van aroma’s.
Bij de aanleg van een tuin is het leuk om even na te denken welke planten aanwezig moeten zijn in functie van het aroma. Het is algemeen geweten dat aangenaam geurende planten de geest kunnen stimuleren in positieve zin. Bovendien brengen bloemengeuren verscheidene herinneringen boven. Maar wist je dat het niet alleen de bloemen zijn die lekker kunnen geuren? Vaak gaat het dan over hun geurend blad zoals de citroengeranium of andere naar munt ruikende geraniums.
Het verschil tussen de geuren van bloemen en die van bladeren is dat de geur van bloemen een constante is en bij bladeren je er eerst even moet over wrijven.
Wisteria of blauwe regen boven de deur
Hieronder een overzicht van enkele geurende bloemen die eveneens gebruikt kunnen worden voor hun heerlijke aroma’s:
Cosmea of Cosmos bipinnatus
Anjer of Dianthus Kahori
Heliotroop of heliotropium arborescens
Violier of matthiola incana
Zoeken op...: serre - kweekbak - bloempotten - bonsai - bloempot - regenton - gieter - binddraad - pot - kippenhok - bloembollen - kamerplanten - vogelhuisje - olijf - potgrond