OPGELET: Beste klant, door het stijgend aantal orders omwille van COVID-19 kan het zijn dat uw bestelling één tot twee werkdagen later wordt geleverd. Dit onder meer door vertragingen bij onze logistieke partners. Dank voor uw begrip.
Onze tuinbabbel is een plaats waar je ideeën, foto's, gebeurtenissen met andere tuinvrienden kan delen. Momenteel hebben we zo'n 12000 tuinvrienden die hieraan deelnemen.
Heb je nog geen account?
Registreer je hier en maak deel van onze community.
Ons tuinforum is een plaats waar ideeën en inzichten over verschillende onderwerpen in verband met tuinieren uitgewisseld kunnen worden.
Heb je een tuinvraag, misschien is deze behandeld in het forum? of stel de vraag gerust aan onze tuinvrienden....
Bekijk hier de tuinfoto's van onze tuinvrienden.
Hier heeft elke gebruiker zijn eigen foto album. Plaats hier jouw mooiste tuinfoto's en deel ze met onze tuinvrienden. Zij kunnen op hun beurt van jouw tuin meegenieten en op jouw foto's reageren.
Bij de Plantenherkenner kun je foto's toevoegen van planten die je niet kent.
Andere tuiniers kunnen je dan helpen om de plant te identificeren.
Je zocht op 'roofvogelgeluiden om meeuwen te verjagen'
Hoewel reigers zeer mooie dieren zijn, zijn het niet al te beste maatjes van vijverliefhebbers met vissen. Eenmaal ze jouw vijver weten te vinden komen ze dagelijks langs voor meer lekkers...
Mollen, woelratten en – muizen, katten en vogels kunnen de moestuin in een handomdraai tot een slagveld herleiden. Een nachtmerrie voor elke moestuinier die al te vaak veel werk en tijd in de voorbereidende werken heeft gestoken. Hier enkele tips om deze veelal ook nuttige dieren op een verantwoorde wijze te verjagen.
De zinnen staan centraal deze dag, evenals de natuur. Wij ervaren alles met behulp van onze ogen, oren, neus, de tastzin en de smaakzin. Dat gaat dikwijls automatisch maar nu sta je er bewust bij stil.
Tijdens deze dag kun je met al je zintuigen de natuur in diverse aspecten beleven.
Een vogeltelling heeft als doel een top tien lijst te maken met de meest voorkomende vogels in België en Nederland. Hiermee kunnen verspreidingen en trends gemeten worden in de populatie van onze gevleugelde vrienden.
Roofvogels zijn tot de verbeelding sprekende dieren die heel wat harten sneller doen slaan. En niet alleen het hart van hun prooien waarop ze jagen. Een buizerd, een uil of een sperwer van dichtbij spotten geeft een kick en creëert bij mij althans een gelukzalig gevoel.
Je houdt van katten en ook van je tuin. Alleen gebruikt de eerste soms het tweede als een kattenbak. En dat is nu net de reden waarom je de katten uit (sommige delen van) de tuin wilt weghouden.
Langzaam is de tuin uit zijn lange winterslaap ontwaakt. Overal schiet fris groen uit grond en takken en de tuin bloeit weer! Het tuinjaar begint met prachtige, vrolijke, felle en zuivere kleuren. En het ruikt zo lekker buiten! Dat komt door die heerlijke voorjaarszon die de grond opwarmt, de verse zuurstof uit het jonge, met volle teugen ademende blad, de zachte bloemengeuren.
Ligt het gazon van jouw buurman er mooi bij, dan wil je jouw gazon beslist nog mooier. Maar helaas vaak ontsierd door een belangrijke pion in het ondergrondse ecosysteem, de mol.
Doordat de mens steeds meer van het natuurlijk habitat van de wilde dieren wegneemt wordt het voor hen steeds moeilijker om te overleven. Vogels worden tijdens hun korte leven geconfronteerd met allerlei obstakels die vaak tot een fatale afloop leiden.
Dit weekend konden we tijdens het mollenweekend meehelpen met het in kaart brengen van de mol zijn leefgebied. We herkennen ze aan de vervellende hoopjes aarde waarmee het gazon plots bezaaid ligt. Niet te verwarren met die van een woelrat waarbij de vorm platter en onregelmatiger is en de ingang aan de zijkant zit. De reden waarom deze beestjes jouw tuin graag omwoelen is niet omdat ze hem niet mooi vinden, maar net omdat de bodem een uitstekende habitat is. Ondergronds bouwen ze hun territorium uit met loop- en jachtgangen die leiden naar ruimtes waar de mol leeft.
Deze vogel - ter grootte van een merel - zat de hele dag almaar rare geluiden te maken vanop een dak in de buurt - Ik herken niet direct welke soort het is.
De muurhagedis (Podarcis muralis) Hij maakt zijn rug platter voor meer oppervlakte om zich nog even op te warmen in het zonlicht. Vijanden zijn voornamelijk slangen en roofvogels, maar soortgenoten ook want het zijn kannibalen.
Was ik 5 seconden eerder geweest met het maken van deze foto, dan zag u deze twee tortelduiven hun liefde tonen boven òp de kat! En dat op zo'n dun stukje metaal.
M'n geduld is op! De kauwen verjagen de zangvogels en het echtpaar Grote bonte specht en ze vreten in minder dan geen tijd alles op wat ik niet voor die inhalige krengen gemaakt heb Bij gebrek aan een dooie kauw heb ik een stuk zwart plastic in de boom gehangen.
Buizerd is vandaag enkele keren over komen cirkelen. Maakt een specifiek geluid dat je hier kan horen vogels in de buurt bleven rustig (zitten), blijkbaar jaagt ie daar niet al te erg op.
Misschien als de tijd er voor is, weer een vijver in de tuin. De rust met alleen het geluid van het water en de vissen die boven het water uitkomen, is en blijft nu eenmaal rustgevend.
Leeuwenbek : Antirrhinum majus Een bloemetje dat 50 jaar terug bij mijn ouders in de tuin stond, en nu terug hier ! Ondanks de vele zon blijft deze het goed doen.
Liep net een rondje door de tuin en hoorde steeds geklop van een specht. Steeds voorzichtig dichter naar het geluid gelopen en daarna geduldig gewacht met mijn camera in de hand en ja, daar kwam de specht tevoorschijn uit onze boom!
Gisteren de uitgebloeide bloemen van de hortensia afgeknipt. Zag op deze site staan dat wanneer je met je hand over de bloemen ging en ze een knisperend geluid maakten je ze ze af kon knippen.
Goedemorgen Aan iedereen een heel fijne dag De kanarie (Serinus canaria) is een zangvogel uit de familie Fringillidae. De wilde soort komt voor op de Canarische Eilanden.
Aan de nectar waar de honingbijen en zelfs de hommels niet bij kunnen, geraken de vlinders wel, met hun lange roltong. Hier een citroenvlinder op de bloemen van de vlasleeuwenbek.
Het is niet normaal dat, deze planten noch bloeien en wat denk je, van de vogels die zijn aan het jagen en nesten bouwen ik maak me, best wel zorgen hier voor daar door heb je, die vreselijke stormen ook.En vooral bij mij aan de kust.
Nog een 18+ foto Kinderen even ogen dicht. De kleine rode weekschildkever, ook wel soldaatje of rode weekschild (Rhagonycha fulva) aan het paren op een gestreepte leeuwenbek (Linaria repens)
Muurleeuwenbekje - staat graag tegen een muur maar doet het zeer goed als bodembedekker op een laag zand met kiezels. Bloeit maanden lang en verspreidt zich snel.
Na 5 jr. de tuin zo inrichten dat hij voor vele diersoorten en insecten aantrekkelijk word , heb ik vandaag genoten van de vele jonge vogels in de tuin .
Uit de buurt komen steevast een koppel eenden enkele dagen verblijven op onze zeer kleine vijver. Of het steeds dezelfde zijn kan je moeilijk weten, ze zien er allemaal eender uit.
Uit de buurt komen steevast een koppel eenden enkele dagen verblijven op onze zeer kleine vijver. Of het steeds dezelfde zijn kan je moeilijk weten, ze zien er allemaal eender uit.
Uit de buurt komen steevast een koppel eenden enkele dagen verblijven op onze zeer kleine vijver. Of het steeds dezelfde zijn kan je moeilijk weten, ze zien er allemaal eender uit.
Eindresultaat zelfgemaakte "stapelmuur". Er kwam geen gram cement aan te pas, wel loodzware rotsblokken en stenen en eeuwenoude techniek voor fundering en stapelen.
De thermale bronnen van Monchique. Hier kwam in de middeleeuwen de hogere klasse zich tegoed doen aan de helende krachten van het water omdat dit water hen 10 jaar jonger maakte en gewicht deed verliezen.
Herman van Veen 70 jaar Deze mens Deze mens is zacht als stromend water deze mens is fluisteren als het ruisen van de wind deze mens is kracht als essenhout deze mens is geluid als van een storm dit is een kind van Moeder Aarde deze mens is oer. Deze mens is geen geleerdheid maar wijsheid gegeven door het leven zelf deze mens wordt nóoit eens moe ik kijk verwonderd toe en word stil.
Als ik over het gazon loop gaat m'n hoofd onwillekeurig naar beneden om deze te bekijken - zonder enig geluid of opvallende gestalte, in alle rust trekken ze toch de volle aandacht van de passant. zei iemand ooit dat planten niet konden rekenen?
Achter de tuin liggen vlakbij de weides met koeien en paarden, met de Koude Beek erlangs, en volop WIlgen. Deze zijn zaterdag gesnoeid door vrijwilligers die elk jaar een deel doen.
Eerst werden de kleine zangvogels verjaagd door de eksters die nestelen in een grote Els hiernaast. De kauwen waren natuurlijk ook altijd van de partij, om weinig achter te laten voor de kleine vogels, die wij het liefste zien.
Het vrouwtje van de grote bonte specht was tegen de spiegel aangevlogen en in de waterval gevallen. Ik heb haar er uitgehaald en op een tafel neergezet zodat zij kon bijkomen.
Dichtje week 33 Wandeling langs de Vechte. Het water stroomt gedreven richting Nordhorn langs haar oever hollen kinderen met uitgelaten hond ik strek mijn hand naar het water en spreid traag mijn vingers de ogen knijpend tot spleetjes maken de hand vloeibaar zo speel ik met de ruimte om mij heen de verte verscholen door de bocht stoere bomen langszij en toch het geruststellende geluid van het spelende kind och argeloos kind haast tastbaar nabij zo moet het ook zijn, zo jong en zo blij het gemoed nu belicht door dit vrolijk gezicht mijn hand en mijn ogen, mijn denken gedicht de vingers ze spelen een vogelendans en vinden mijn haren in strijkend cadans ik loop langs de Vechte open en vrij deze dag zo begonnen voor mij.
Tweede Kerstdag ietwat verloren loop ik door de tuin richting Vechte mijn das ben ik vergeten om te doen de wind bijt toch loop ik door. In de rivier gepruttel van veel waterhoentjes ze zwemmen tegen de stroom in maar gaan tóch met de tijd mee " komt allen te samen" een kerstgevoel, dat ik niet beschrijven kan tintelt mijn ziel verwarring maakt plaats voor verwondering.
Vermits de grond te droog en te hard is om te planten ben ik nieuwe plannen aan het maken voor het najaar. Want er is een deel van de border die ik zou willen vernieuwen
De paring van de hoornaarroofvlieg (Asilus crabroniformis) De grootste roofvlieg van de BeNeLux, hun voer bestaat uit vliegen, kevers en sprinkhanen. Ze gebruiken koeienvlaaien om hun eieren in te leggen.
Hier kwam Pa met de hoofdmaaltijd, een dikke gezonde insecticidevrije rups. Aan het geluid in die holle boom te horen lustten ze nog wel meer zulke lekkernijen.
Ik ga het eens wagen met die plantzakken van tuin advies 2vol met kruiden gedaan en eentje met 1jaarigen heb er nog 3over maar ga toch wachten wat het gaat geven met deze 3
Nog een afbeelding gemaakt op 23 mei 2011 bij het vogelvoederhokje, Solan komt even kijken, er moest nog eens het een en ander op de grond zijn beland.
Onze water bron voor de vogels een pilaar en een zinken teil in de grond een klein bronnetje en je heb er jaren plezier van, dus ook de vogels en vergeet niet het klateren van het water die geeft een heerlijke rust
Tja - wie of wat zou hier niet rijp worden - de hele dag tegen een bakstenen muur met zicht op het zuiden - hele dag zon (als ze wil schijnen - maar zelfs op een overdekte dag heb ik de indruk dat de stenen opwarmen.
Ik ging naar buiten omdat ik een Citroenvlinder zag fladderen. Om het hoekje keek mij een meesje aan, alsof hij wou zegen: "wegwezen, ik wou net gaan eten" !
Een van mijn poezen loert bij het vogelhuisje waar dit jaar voor het eerst een koolmeesje zit te broeden. Hopenlijk redden de vogeltjes het, want helaas voor hen wonen er 3 katten in deze tuin.
Wie herinnert zich nog het ringen van die kleine vogels ? welnu ze zijn uit de nestkast gekomen , nog niet perfect van kleur maar toch al mooi in de veren he .
Geen scherpe foto van deze ekster, maar ik had hem betrapt bij het baden in het vogelbadje en kwam vol kabaal het badje uit toen hij me zag, en weg was hij.
Deze bijzondere Pelargonium (ook bekend met de naam P.laxum) bloeit in de winter en is afkomstig uit het zuiden van Namibië en het noorden van Zuid-Afrika.
Sagres en San Vicente, het einde van de wereld. Hier heeft de wind vrij spel, komt zowel uit het noorden als uit het zuiden, een paradijs voor surfers.
Het schuurtje deed bij de vorige eigenaar dienst als duiventil en dit zie je aan het speciale dakraampje waar de duif langs onder naar binnen kan vliegen. Voor de grap hebben we er een meeuw opgeplaatst
Hier in Ter Aar zijn we bijna bij de auto, mooi met een rivier langs de huizen. Het was een wandeling met een tintje lente vanwege de vogels en de kalfjes!
Voordeel van zo'n grote tuin is dat feestjes buiten gevierd kunnen worden. De partytent staat klaar voor het verjaardagsfeestje wat vanavond gevierd gaat worden.
Deze voor mijn verjaardag gekregen,maar de aardbei doet het niet zo goed,tegen dat ze mooi rijp zijn beschimmelen ze.Staan in mijn veranda en vermijd volle zon en vochtig houden.
Een vogelbadje neergezet tussen de planten en achter de Calibrachoa Triobelle voor wat privacy voor de vogels. Stenen erin gelegd, zodat andere beestjes eruit kunnen klimmen.
Zoals wel eens eerder gezegd, hebben vele bewoners hier een vogelhuisje van Jan de vogelhuisjes maker. Ik heb er nu ook een gekocht en opgehangen in het Atrium, voor de sier.
Geinspireerd op de huisjes van een tuincentrum, zelf maar in de weer met afvalhout. Zo'n vogelrestaurant was niet moeilijk te maken en wordt regelmatig door allerlei clientele bezocht, echter komen er nog niet zo veel vogels eten als vorig jaar toen de temperatuur veel lager was.
"monstertje" gespot! Blauwzwarte houtbij (Xylocopa violacea), dit is een grote en spectaculair ogende bijensoort met donker getinte glanzende vleugels.
Ik zat op het bankje buiten met Kroel en had even een zakje brood neergelegd om zo aan de vogels te geven. Deze kraai kon blijkbaar niet wachten: he, een zakje brood, hoe krijg ik dat eruit!
In deze kuip wil ik een bloemenzee van eenjarigen maken, maar tot die tijd dient hij als schuilplaats voor onze poes Mika, die als ze er zit denkt dat de vogels haar niet zien
Heel veel vogels zijn hier bij elkaar, ganzen, scholeksters en zelfs weer een tureluur. In de lucht staat de kleine stern te kijken of er nog een visje in het water te zien is.
Om je beter en persoonlijker te helpen, gebruiken wij cookies en vergelijkbare technieken. Met de cookies volgen wij en derde partijen jouw internetgedrag binnen onze site. Hiermee tonen we advertenties op basis van jouw interesse. Als je verdergaat op onze website gaan we ervan uit dat je dat goedvindt. Meer weten? Bekijk onze cookiepagina