OPGELET: Beste klant, door het stijgend aantal orders omwille van COVID-19 kan het zijn dat uw bestelling één tot twee werkdagen later wordt geleverd. Dit onder meer door vertragingen bij onze logistieke partners. Dank voor uw begrip.
Onze tuinbabbel is een plaats waar je ideeën, foto's, gebeurtenissen met andere tuinvrienden kan delen. Momenteel hebben we zo'n 12000 tuinvrienden die hieraan deelnemen.
Heb je nog geen account?
Registreer je hier en maak deel van onze community.
Ons tuinforum is een plaats waar ideeën en inzichten over verschillende onderwerpen in verband met tuinieren uitgewisseld kunnen worden.
Heb je een tuinvraag, misschien is deze behandeld in het forum? of stel de vraag gerust aan onze tuinvrienden....
Bekijk hier de tuinfoto's van onze tuinvrienden.
Hier heeft elke gebruiker zijn eigen foto album. Plaats hier jouw mooiste tuinfoto's en deel ze met onze tuinvrienden. Zij kunnen op hun beurt van jouw tuin meegenieten en op jouw foto's reageren.
Bij de Plantenherkenner kun je foto's toevoegen van planten die je niet kent.
Andere tuiniers kunnen je dan helpen om de plant te identificeren.
Wanneer de zomer op zijn eind loopt, worden de dagen vlug korter.
Geen tijd om depressief te worden, want door gebruik te maken van goedgekozen kunstverlichting of tuinverlichting maakt u het mogelijk om toch nog van de tuin te genieten wanneer het schemert of donker is.
Door een bijenvriendelijke tuin aan te leggen trek je naast bijen en hommels ook nog heel wat andere bijzondere insecten aan. Je zal versteld staan van wat er allemaal leeft in jouw tuin als je de dieren begint te observeren en te determineren. Het is een boeiend verhaal. We nemen er een paar onder de loep.
Steden hebben een grote aantrekkingskracht op mensen.
Wereldwijd leeft inmiddels meer dan de helft van de bevolking in steden en dit aantal zal alleen maar toenemen. Tijd voor meer natuur in de stad! Een veranderend klimaat zorgt ervoor dat het steeds heter zal worden in de stad met meer piekbuien. Daarmee krijgt groen een nog belangrijkere rol. Willen we onze metropolen leefbaar houden, dan zullen we moeten vergroenen: tijd voor het maken van milieuvriendelijke keuzes in ons leefpatroon.
Naast honingbijen zijn er nog ontelbare insecten die bloemen bestuiven. Wat zou een fruitboom trouwens aan oogst opleveren zonder bestuivers? Om deze 'liefdesboodschappers' naar uw tuin te lokken heeft DCM vier bloemenmengsels samengesteld.
Het is weer herfst, we hebben heel veel lieve heersbeestjes. Wel hun hotel en voor alle insecten en vlinders die van overwinteren houden is het HDI Hotel des insectes bijna klaar
Struikhei (Calluna vulgaris) een fijne nectarplant, want de nectar is makkelijk te bereiken voor vele insecten met een korte tong. Men kan net als van de takken van de brem een fijne bezem maken.
Helemaal achterin onder de kale bomen liggen veel bladeren en oude takken waar egeltjes soms hun winterslaap houden, maar ook veel insecten en andere dieren vinden daar een plekje.
De glanskop (Poecile palustris) of De matkop (Poecile montanus) Want daar zie ik het verschil niet tussen. Eigenlijk een insecteneter maar hij pikt af en toe een graantje mee.
Het beloofd mooi weer te worden vandaag. Een koppeltje rode wouw (Milvus milvus) vliegt over de weilanden opzoek naar kleine zoogdieren, grote insecten of een stuk aas.
Deze foto ook maar even hier geplaatst, een fijn hulpmiddel om insecten voor de lens te krijgen. Het is zeer fascinerend om van dichtbij het nestgedrag van een Rosse metselbij Osmia bicornis te volgen.
Op het keukenraam komen s'avonds vele insecten zitten, aangetrokken door het buitenlichtje. Steeds weer spannend wat er nu weer zit zoals dit exemplaar van ongeveer 2 cm!
Er wonen nu drie hommels en/of solitaire bijen in mijn insectenhotel. Nog een maandje en ze worden aan het werk gezet --> bestuiven van mijn moestuintje Weet iemand wat ze aan het doen zijn: ze vullen verschillende gaatjes met grond.
Ben bezig de vijverfilter zijn winteronderhoud te geven en binnen te plaatsen tegen de vorst. Toen ik naar binnen ging om wat spoelwater te halen was er al een roodborstje mijn werk aan het keuren.
Goedemorgen Aan iedereen een heel fijne dag en een goed weekend De Europese Hoornaar verleden week bij mijn zoon op het terras gevonden ,het insect was dood , en heb er nog een foto kunnen van maken ,het insect was ongeveer 3.5cm groot .
Het was warm, en dus kwam er extra bezoek - niet dikwijls bij ons, meestal die kleine blauwe rode en grijze waterjuffertjes - maar dit is een groot vliegmachien. We hadden de indruk dat ze in de lucht andere insecten achtervolgt (vangt en opeet allicht) .
Goedemorgen Aan iedereen een heel fijne dag en een goed weekend Kop van een insect (naam onbekend ) Sony RX10M3+microscoop lens 4x---1/100sec--f4--iso 100
Meerdere keren per dag komt hij snoepen van de insecten voederblok. Mannetje en vrouwtje roodborst zaten vandaag naar elkaar te fluiten in de perenboom.
Overdag slaap ik en tegen de avond vliegen we met de hele familie uit, opzoek naar insecten. De ruige dwergvleermuis (Pipistrellus nathusii) Wij hangen achter de luiken, ondersteboven en draaien ons even om als we moeten poepen of plassen.
Ergens in Duitsland, op de terugweg van een weekje Berlijn, zag ik een mega groot veld vol klaprozen. Hup van de snelweg af, kris kras over boerenlandweggetjes tot ik het veld gevonden had.
Ergens in Duitsland, op de terugweg van een weekje Berlijn, zag ik een mega groot veld vol klaprozen. Hup van de snelweg af, kris kras over boerenlandweggetjes tot ik het veld gevonden had.
De hommelzweefvlieg (Volucella bombylans) ook wel de hommelreus genoemd is een nectar-eter Weer een goed voorbeeld van mimicry of mimicrae (dan lijkt een dier of plant op een ander dier of plant) De larven van deze zweefvlieg leven in nesten van andere insecten en voeden zich met dood materiaal.
Na 5 jr. de tuin zo inrichten dat hij voor vele diersoorten en insecten aantrekkelijk word , heb ik vandaag genoten van de vele jonge vogels in de tuin .
De grote engelwortel (Angelica archangelica) is werkelijk een nectar fabriek, met een muskusachtige geur een sterke magneet voor allerhande insecten. Uit de zaden en de wortels wordt Angelica-olie gewonnen voor de cosmetische industrie en ook voor likeur.
De paring van de hoornaarroofvlieg (Asilus crabroniformis) De grootste roofvlieg van de BeNeLux, hun voer bestaat uit vliegen, kevers en sprinkhanen. Ze gebruiken koeienvlaaien om hun eieren in te leggen.
Keizersmantel - mannetje, gespot in Torgny, in het natuurreservaat Raymond Mayné. Torgny is niet alleen één van de mooiste dorpjes van Wallonië maar bevat tevens het oudste natuurreservaat van ons land, bekend om zijn insectenpopulatie én om zijn wilde orchideeën .
Blinde bij (Eristalis tenax) op de cosmea. Alles aan de Nederlandse naam "blinde bij" is onjuist: dit insect is ondanks de naam geen bij maar een zweefvlieg en is al helemaal niet blind.
Ook hier is het goed om te weten wie we in de tuin hebben; een lid van een tuinclub die gisteren onze tuin bezocht pakte dit kevertje uit een plant en zette haar voet er op: een leliehaantje, dacht ze.
Goedemorgen Aan iedereen een heel fijne dag Cicaden (Auchenorrhyncha) ( Aphrophora salicina)---zijn een groep van insecten die vertegenwoordigd wordt door ongeveer 40.000 verschillende soorten.
Wie dacht dat insecten niet onderhevig zijn aan ouderdomsverschijnselen heeft het wel degelijk fout. Zij hebben geen kinesitherapeuten, ondersteunende kousen of antirimpelcrème zoals wij.
De hortensia Hydrangea macrophylla ‘Ayesha’ is een zeer bijzondere hortensia vanwege de komvormige bloemen. Hydrangeas of hortensia’s zijn overweldigend als ze bloeien.
Goedemorgen Aan iedereen een heel fijne dag Mier (insect) Mieren zijn een groep van kolonievormende sociale insecten, die behoren tot de orde van vliesvleugeligen (Hymenoptera). Een mierenkolonie bestaat uit één (of enkele) koningin(nen), werksters (ook allemaal vrouwtjes) en soms jonge mannetjes en maagdelijke koninginnen.
Deze sabelsprinkhaan zat op de achterdeur van de buren. De Tettigonia viridissima [grote groene sabelsprinkhaan] Sabelsprinkhanen {Tettigoniidae} zijn een familie van insecten behorende tot de orde rechtvleugeligen {Orthoptera}.
Hier kwam Pa met de hoofdmaaltijd, een dikke gezonde insecticidevrije rups. Aan het geluid in die holle boom te horen lustten ze nog wel meer zulke lekkernijen.
Goedemorgen Aan iedereen een heel fijne dag en een zonnig aankomend weekend De sprinkhaan is een insect dat goed kan springen. Hij is familie van de krekel.
De keuze van een Larix als schaduwboom boven de vijver, bleek na 25 jaar, niet zo'n goede keuze. Nog niet zozeer vanwege de honderdduizenden naaldjes die in de herfst overal rondwaaien en ook in de vijver belanden,maar meer doordat er het jaar door steeds verdroogde strengen vol zaadkegeltjes af vallen.
Lampenpoetsers gras ook wel borstelveer gras genoemd in herfst tooi , ik wist niet dat er zo'n grote variéteit van deze plant bestond , op het internet zag ik er wel twintig verschillende .
Hier enkele grassen Miscanthus sinencis---met een lijntje in het blad en donkere pluimen. Lampenpoetser die ook nog geen pluimen (komt nog) heeft maar wel heel sierlijk en goed winterhard.
Aan de nectar waar de honingbijen en zelfs de hommels niet bij kunnen, geraken de vlinders wel, met hun lange roltong. Hier een citroenvlinder op de bloemen van de vlasleeuwenbek.
Bevruchte wespenkoninginnen zijn nu nog meestal in winterslaap. Als de temperaturen stijgen tot rond de 15° komen ze tevoorschijn uit hun winterschuilplaatsen en gaan op zoek naar een geschikt plekje om een nieuwe kolonie te stichten.
Ze zien er gevaarlijk uit zo van dichtbij. Ik denk dat de bladluizen de schrik van hun leven beleven als ze zulk monster zien naderen en hun broertjes en zusjes horen vermalen worden tussen die grijpgrage kaken.
Dit klein koolwitje vond ik 'snachts tijdens een ronde in de moestuin op zoek naar slakken die een hapje uit de groenten probeerden te stelen. Het voordeel van ze 'snachts te fotograferen is dat ze heel stil blijven zitten dus alle tijd om de flits en de camera te plaatsen.
De foto is zeker niet van hoge kwaliteit maar ik wou hem toch plaatsen om het verhaal. Wat u hier ziet is niet wat u spontaan zou denken, maar het omgekeerde.
Tot mijn verbazing zie ik meneer specht ook uit de pindapotten komen eten. (Slechte foto, 6 meter afstand en ingezoomd van binnenuit, genomen) Maar ik kon het rode petje zien.
Dichtje week 20 Glimlachjes in kleur. Vrolijk, maar toch een beetje schuchter staan hun lampenkapjes fier op dunne stengels sommigen wel één meter hoog samen maken ze het "akelei-pad" tot een klein wonder de fragiele kleurtjes toveren glimlachjes op de gezichten van een ieder die er langs loopt.
Terwijl ik lekker binnen bij de kachel zit met een glas warme chocomel, geniet ik van het Lampenpoetsersgras (Pennisetum alopecuroides 'Hameln') en de Choisya ternata 'Brica'. En natuurlijk ook de pluimen van de Hydrangea paniculta 'Phantom'.
Vandaag zag ik deze libel in m'n tuin, op de Marjolein. Omdat ik de naam van deze libel niet wist, heb ik de foto naar de Vlinderstichting (beheerder van het Libellennet) gestuurd om de libel te laten determineren, het blijkt een Steenrode heidelibel, een jong, nog niet uitgekleurd exemplaar te zijn.
Goedemorgen Aan iedereen een heel fijne dag De grote groene sabelsprinkhaan (Tettigonia viridissima) is een insect uit de sprinkhanenfamilie sabelsprinkhanen (Tettigoniidae), onderfamilie Tettigoniinae. Deze soort wordt ook wel gewoon als groene sabelsprinkhaan benoemd en abusievelijk wordt de wetenschappelijke naam weleens als Tettigonia viridis geschreven.
Zo stel ik mij de nieuwe lente voor: les trois mosquetiers/ onze plantjes hebben ook een volksverzekering heur, deze luidt: "en telkens komt er voorjaar" / Monsieur le Prince-évêque Jean de Richelieu dans son temps lui avait fait placé sur son bureau-ministre chaque matin une plante fraisée de la terre des Jardins Royals avec ses racines et grains de terre, les Jardins ont commandé en cadre d'une projêt ravissante qu'il menait pour la Reine Maria de Medici de France, Monsieur le Prince faisait aussi des importations importantes des plantes du monde-entier//
Om je beter en persoonlijker te helpen, gebruiken wij cookies en vergelijkbare technieken. Met de cookies volgen wij en derde partijen jouw internetgedrag binnen onze site. Hiermee tonen we advertenties op basis van jouw interesse. Als je verdergaat op onze website gaan we ervan uit dat je dat goedvindt. Meer weten? Bekijk onze cookiepagina