Onze tuinbabbel is een plaats waar je ideeën, foto's, gebeurtenissen met andere tuinvrienden kan delen. Momenteel hebben we zo'n 12.000 tuinvrienden die hieraan deelnemen.
Heb je nog geen account?
Registreer je hier en maak deel uit van onze community.
Ons tuinforum is een plaats waar ideeën en inzichten over verschillende onderwerpen in verband met tuinieren uitgewisseld kunnen worden.
Heb je een tuinvraag, misschien is deze behandeld in het forum? of stel de vraag gerust aan onze tuinvrienden....
Bekijk hier de tuinfoto's van onze tuinvrienden.
Hier heeft elke gebruiker zijn eigen foto album. Plaats hier jouw mooiste tuinfoto's en deel ze met onze tuinvrienden. Zij kunnen op hun beurt van jouw tuin meegenieten en op jouw foto's reageren.
Bij de Plantenherkenner kun je foto's toevoegen van planten die je niet kent.
Andere tuiniers kunnen je dan helpen om de plant te identificeren.
Op een hoek van onze straat stond een geweldige magnolia elke lente prachtig te wezen.
Vandaag hebben de bewoners van het pand hem omgelegd. "Hij brengt zoveel vuil mee, mevrouw." kreeg ik als antwoord toen ik er langs reed en zag hoe hij geveld werd.
Ik had zin om te antwoorden: "Ga dan in een stad wonen." Maar het onheil was al geschied.
Onze omgeving is alweer een stukje armer geworden.
het is iets wat je vaak ziet nieuwe eigenaars .
en hopla ales uit de tuin vanvoor grind met een bol boompje
vanachter een haag met gras en een robotmaaier.
als het maar zo weinig mogelijk onderhoud vergt.
ze zijn steeds bezig over vuile autos extra tax.
maar als je een tuin met veel bomen hebt die zuurstof maken.
dan word je niet ondersteund of een of andere korting.
verrekend op het aantal kilometers die je rijd met de wagen.
nu is het een vaste tax op de motor waarde.
maar een zuinige wagen die elke dag rijd .
verstookt meer dan een oude die maar 2 keer per week naar de winkel rijd.
ik vind dat het niet klopt.
Als het een flinke boom was, kan het zijn dat men daar in uw gemeente een kapvergunning voor had moeten aanvragen. Misschien toch maar eens melden bij de gemeente, de boom krijgt u er helaas niet mee terug, maar de eigenaren kunnen postuum nog een boete krijgen........
Rowie, dat zou ik er echt over vinden. Een goede relatie met de buren is net wat belangrijker dan een magnolia (hoe mooi deze ook is)
Misschien kan je wel wat stekjes krijgen. Een lage slaagkans, en moeilijk te stekken, maar toch. Wie niet waagt, ....
En met de soort boom, en de plaats waar hij staat.....en nog wel een paar zaken.
En als iedereen zich nu eens zou beperken in zijn of haar bemoeienissen tot de eigen tuin, de wereld zou wat minder chagrijnig zijn.
Als ik mijn tuin wil herinrichten ga ik ook met niemand anders zijn mening rekening houden qua inrichting hoor...
hier in het dorp zijn ze de school vroeger internaat (al oud) .
aan het renoveren was vroeger voor rijke mensen uit heel de wereld.
en was ook dus met eigen park met in en uitheemse bomen.
nu is daar zo een inham in het gebouw waar coniferen stonden .
en daar zijn er een paar weg gedaan voor die werken .
is een beschermd gebouw maar het park valt er blijkbaar buiten.
nochtans geeft zo een oude boom net meer karakter aan het gebouw.
welke cultivars het net waren weet ik niet .
maar je vind ze in elk geval niet op elke hoek van elke straat.
en al zeker niet zon oude exemplaren is dus echt zonde.