Woonplaats: Assebroek
Omschrijving: De dieren (kippen, konijnen, pauwen, hangbuikvarken, duiven, kalkoenen, parelhoenders, kwartels, cavia's, enz ...) maakten plaats voor moestuin en natuurtuin. Het is de bedoeling om zo veel mogelijk biodiversiteit in de tuin te krijgen. De druk van de omgeving (oprukkende flatgebouwen en urbanisatie) is groot, Maar we willen er een groen eiland van maken, een stapsteen voor alles wat leeft. Met waarnemingen van nu al meer dan 500 soorten (planten en dieren) zijn we aardig op pad, maar alles kan beter.
Het is een tuin waarin ook geleefd wordt. Het is vooral functioneel en een hok voor rollend materieel (kruiwagens, hakselaar, enz ) en een fietsenbergplaats, een werkatelier en een droogmolen voor de was zijn al even belangrijk als de planten en de 'wilde' diertjes die onze tuin bewonen.
Verwacht geen tuin met extravagante soorten planten, keurige haagjes of perfect afgeboorde borders. Recyclagemateriaal gebruiken is een onderdeel van onze filosofie dat de natuur belangrijk is. We zijn even tevreden met de waarneming van een bosmuis of een meeldauwlieveheersbeestjes, als dat we zijn met de opbrengst van 15 radijzen, een kommetje aardbeien, de geboorte van een nest winterkoninkjes of de bloei van de vogelmelk.
De tuin is onze bijdrage tot de biodiversiteit, het verlengde van onze manier van denken, het onderwerp van de helft van onze gesprekken en overpeinzingen, ons paradijs.
woensdag 5 februari 2014 - 01:55
ik ben van plan om de tuin weer op en top te maken. Nu mijn allerliefste vrouwtje niet meer is, zal ik het niet beter doen, maar anders. En wat ik met mijn handen kan doen, gebeurt niet in mijn hoofd.
Heel knap van jou, Johan. Respect!!!
Inderdaad, laat het werk in de tuin, je verdriet even zakken.
In gedachte zal ze je wel komen helpen, denk ik.
Heel veel sterkte en succes met de tuin.
Groeten Lily.
woensdag 5 februari 2014 - 07:57
Ontvang maandelijks gratis tips, weetjes en klussen voor de planten in uw tuin.