Tuinadvies
Webwinkel Tuinproblemen Tuinforum Plantengids Groenagenda Handelsgids Fotoalbum Video's
Homepagina
Bloemschikken
  * Pasen
  * Voorjaarsstukjes
  * Valentijn
  * Bloemschikken-Allerheiligen
  * Adventstukjes
  * Najaarsbloemstukjes
  * Winterse_bloemstukjes
  * Kerststukjes
  * Zomerse_bloemstukjes
  * Moederdag_bloemen
  * Communie_bloemstukjes
  * Halloween-bloemschikken
  * Huwelijk_-_trouwfeest
Bomen
Dieren
Fruit
Gazon
Groenten
Kamerplanten
Knollen en bollen
Kruiden
Kuipplanten
Orchidee
Planten
Recepten
Rozen
Sierheesters
Snijbloemen
Tropische_planten
Tuinaanleg
Tuindecoratie
Tuininrichting
Tuinkalender
Tuin_Allerlei
Vaste_planten
Vijver
Eco-tips
Organisch tuinieren
Plantenbescherming

Nieuwste Producten

Compostmolen
Druppelbevloeiingssysteem met waterreservoir
Tuinierende mieren
Waterkuip met druppelbevloeiing
Autogordel kleine hond

Tuinadvies services

Webwinkel
Tuinproblemen
Tuinforum
Plantengids
Groene uitstapjes
Handelsgids
Fotoalbums
Video's
Visitekaartjes
E-cards
 
Tuinadvies - Bloemschikken - Winterse_b... - Eenvoudig strak stukje met Cornus
Deel met vrienden!
Volg Tuinadvies op facebook

TAFELDECORATIE: eenvoudig strak stukje met Cornus

TAFELDECORATIE: eenvoudig strak stukje met Cornus

TECHNIEK:
Lijmen , gebruik van gekleurd steekschuim, verwerken van handgeschept papier

MATERIAAL

1. niet vegetatief materiaal:

  • lijmpistool en lijm
  • plat vierkant schaaltje met lage brede boord (indien je die niet hebt kun je ook een vierkant potje of een rond potje nemen met rechte randen en dan de techniek van handgeschept papier verwerken achter weg laten)
  • gekleurd steekschuim (dit is een steekschuim dat pas enkelen jaren op de markt is. Het wordt zichtbaar verwerkt in contrast met de bloemen of juist dezelfde kleur accentuerend. Het neemt echter absoluut niet zo veel water op dan het groene gekende steekschuim, daarom wordt het ook vaak met bloembuisjes verwerkt)
  • glazen bloembuisjes (hoogte dat je de bloem er in wil laten uitkomen)
  • handgeschept papier
  • stiftlijm
  • appelboor
  • snoeischaar

2. vegetatief materiaal

  • takken van Cornus (hier de groene, maar je kunt ook andere takken gebruiken die bij je bloemkleur passen of juist contrasteren)
  • Bloemen (Vb is Helleborus orientale). Schijfvormige bloemen zoals de Helleborus, zoals Gerbera’s, geven mooi strak effect. Maar je kunt het ook met andere bloempjes vullen, Ornithogalum en volle open Ranonkels ogen er ook mooi in.

3. Werkwijze

  • Schaaltje volledig bedekken met gescheurde stukjes handgeschept papier (handgeschept papier mag niet gesneden worden om mooi zicht te krijgen) zorgen dat je de hoeken mooi hoekvormig houdt. Bedek ook een stukje van de binnenkant van het schaaltje. Maar tot helemaal onderaan hoeft niet, het is enkel een kwestie van je rand mooi af te werken.
  • Knip allemaal takjes Cornus op gelijke lengte zoals je je bloemen wil hebben (vb was 7 cm). Zorg er voor dat de snede mooi recht is.

  • Leg een streepje warme lijm langs de binnenkant van boord, zet hier je takjes mooi rechtop in vast (deze lijm droogt snel) en vorm zo een mooi vierkant.
  • Snij het gekleurd steekschuim de vorm van de overgebleven ruimte en de hoogte die in je takkenconstructie past.

  • Maak in het midden een opening met je appelboor (de omtrek van je bloembuisje)

  • Plaats je met water gevuld bloembuisje en steek je bloem er in.

  • Dit is een constructie die een tijdje kan houden, al zullen je takken verkleuren.
  • Wil je deze constructie echter lange tijd houden, dan kun je best droge takken gebruiken. Dan zullen ze niet meer verkleuren of krimpen.
  • Indien je geen handgeschept papier gebruikt kun je onder een stukje gekleurd steekschuim wel nat steekschuim (groen) verwerken. Je papier wordt immers niet nat. Je moet er enkel voor zorgen dat je bloemstengel voldoende lang is dat die door het gekleurd steekschuim, je nat steekschuim bereikt.

  • Als je een hoger potje gebruikt , hoef je de takjes niet vast te lijmen. Je kunt ze ook in een laag grijs steekschuim vast zetten, maar je constructie is natuurlijk wel minder stevig vast, dus opletten als je er dan een laag steekschuim in steekt.
  • Dit is een tafelschikking die jonge mensen en kinderen leuk vinden. Dus misschien iets voor een tafelversiering op een communiefeest.

  • Je kunt er voor paasdagen ook halve eierschalen in verwerken. Je maakt voorzichtig een gaatje met een els vb en steekt er de bloemstengel door.

  • Op een rechthoekige tafel, kun je ook een aantal vierkante potjes met elkaar verbinden via lange takken van dezelfde plant.

Succes er mee.

Print dit artikel     Stuur dit artikel door

Meer tuintips en teksten:

bloemstukjes, maken, stap, voor, bloemstuk, bloemschikken
Winterse bloemstukjes
bloemen bestellen, bloemschikken, groenten, decoratie, bloemen, bloemenarrangement, maken, bloemstuk, bladkrans, krans, bladeren, decoratie, bloemen, bloemenarrangement, maken, bloemstuk, bladkrans, krans, bladeren
Geschikte groenten
bloemstuk wintersfeer maken met bosbes, staalgras, orchidee, kunstsneeuw, klimop,...
Winters bloemstuk maken
bladapplicatie, maken, bladeren, laurier, blad, applicatie, bloemstuk
Bladapplicatie maken
Win een Robomow RM400 t.w.v. 1299€
Schrijf uw tuin in voor de Mooiste Tuin 2012

Nieuwste teksten

Rotstuin in Huizingen
Mieren in en rond huis
Foto's van lezers week 21
Assortiment vaste planten
Ecomaand - buxus deel 2

Eveneens interessant:

25 stuks steekschuimhouders
Anchortape
Patentkrammen
Doos steekschuim
Brikettenpers - brikettenmaker

Laatste forumtopics

Afstudeerproject
toppen jonge appelboom...
Beestjes op klimop
Ipomoea leiden
Nationale Plantentuin ...

Partners






© www.tuinadvies.be Over ons Adverteren Redactie Links Partners Disclaimer Sitemap
 
Schrijf in
ontvang wekelijks de GRATIS nieuwsbrief van Tuinadvies sluiten
Tips voor de tuin Bloemschiktips & lekkere recepten Acties & kortingen