Tuinadvies
Gratis nieuwsbrief
Webwinkel Tuinproblemen Tuinforum Plantengids Groenagenda Handelsgids Fotoalbum Video's
Homepagina
Bloemschikken
Bomen
Dieren
Fruit
Gazon
Groenten
Kamerplanten
Knol-_en_bolgewassen
Kruiden
Kuipplanten
Orchidee
Planten
Recepten
Rozen
Sierheesters
Snijbloemen
Tropische_planten
Tuinaanleg
Tuindecoratie
Tuininrichting
Tuinkalender
Tuin_Allerlei
Vaste_planten
Vijver
Eco-tips
Organisch tuinieren
Plantenbescherming

Tuinadvies Peiling

Heeft u al zichtbare vorstschade ondervonden dit jaar?
Ja
Neen

Stem

Onze nieuwsbrief

Gratis tips voor de tuin
Ontvang kortingsbonnen
Korting op producten

Schrijf in
Multihark
Multihark
Beschermhoes
Thermohoezen

Onze toppers
Nieuwste producten
Zaden (Actie)
Wintertoppers
Planten opkweken
Tuindecoratie
Tuinmaterialen
Tuingereedschappen
Meetapparatuur
In en om het huis
Dieren nestkasten
Vogelhuisjes
Bestrijdingsmiddelen
Honden en katten
Voeren / drinken

Zaaibak 40 cellen
Zaaibakje
Brikettenmaker
Briketmaker

SERRE / KAS
Benodigdheden
Serres / kassen

Voederstation
Voederstation
Voederschuur
Voederschuur

Webshop artikels

Verticuteermachine
Gegalvaniseerde vuilnisbak 100 liter
Windwijzer tuinman
Vogels
Lieveheersbeestjes
 
  • Nieuwe zaden
  • Citroenmelisse als kruid
  • Tuinadvies - Vaste_planten - Hosta overwinteren
    Deel met vrienden!
    Volg Tuinadvies op facebook

    Hoe de hosta ideaal overwinteren?

    Hosta's: prachtige schaduwplanten.
    Heb je in je tuin een schaduwhoek dan hoef je niet meteen te wanhopen.
    Meer nog, deze plek zou wel eens je favoriete verblijfplaats kunnen worden, indien je er een ruimte reserveert voor een van de prachtigste schaduwplanten : de hosta.

    De hosta heeft heel wat troeven.
    Naast het feit dat de hosta schaduwtollerant is, vergt de plant bijvoorbeeld ook weinig onderhoud, heeft ze schitterende groene, gele, blauwe en soms ook bijna witte bladeren, bestaat ze in diverse formaten en heeft ze bijzonder mooie bloemen die soms ook geurend zijn.

    Hosta's steken hun neuzen reeds vroeg in het voorjaar boven de grond, ontrollen vanaf dan langzaam hun jonge blaadjes en bereiken in juni hun topconditie.  De bladeren zijn dan volledig ontwikkeld en er ontstaan bovendien bloemen die vaak bloeien tot in oktober.  In het najaar verkleuren de bladeren langzaam om daarna af te sterven, waarna de plant zijn verdiende winterrust krijgt.

    De hosta is afkomstig uit Oost-Azië en is in onze regio aanwezig sinds het begin van de negentiende eeuw, toen vooral Philipp von Siebold, een arts verbonden aan de Nederlands Oostindische Compagnie, deze planten vanuit Japan naar België bracht.

    De laatste decenia heeft de hosta een enorme aandacht gekregen van vooral Amerikaanse kwekers, die het aantal verschillende hosta's opdreven tot bijna vijfduizend. Ook in België en Nederland heeft deze vaste plant aan populariteit gewonnen en neemt het aantal verzamelaars gestadig toe. 

    Alhoewel een aantal van de variëteiten zon kunnen verdragen, plant je de meeste hosta's best in een schaduwrijke omgeving.  Half-schaduw kan ook nog, al zorg je er beter voor dat ze enkel ochtendzon krijgen en vermijd je liefst de volle middagzon.  Hoe meer zon de hosta krijgt, hoe meer water ze zal nodig hebben.

    Hosta's hoeven niet absoluut in de volle grond geplant te worden.  Ze doen het even goed in potten met als extra voordeel dat je deze gemakkelijk kunt verplaatsen en naargelang de grootte van de hosta's of de kleurschakeringen ervan andere effecten kunt creëren in je tuin.  Ook in de winter kunnen de planten in de pot blijven, op voorwaarde dat je pot voldoende winterhard is.
    Hosta's zijn sterke planten en hebben bij ons slechts één grote vijand : de slak.
    Een aantal hosta's zijn omwille van hun dikke substantie slakbestendig, doch de meeste hosta's kunnen wel degelijk aangetast worden door de slak.  Vooral jonge planten zijn een lekkernij voor deze weekdieren.  Er bestaan handige middeltjes om het bezoek van de slakken te verminderen, zoals het plaatsen van bierbakjes rondom de hosta's, al is meestal enkel het strooien van slakkenkorrels de meest afdoende oplossing. (zie eveneens het artikel Slakkenvraat in de tuin).

    In elk tuincentrum vind je wel een beperkt assortiment van vooral gewone hostavariëteiten. Wil je meer keuze moet je je al wenden tot de enkele gespecialiseerde hostakwekers in België en vooral Nederland.  De recentere introducties zijn vaak enkel in de Verenigde Staten beschikbaar aan hoge kostprijzen.  Mits enkele jaren geduld komen deze nieuwigheden evenwel ook wel bij ons terecht tegen aanvaardbare prijzen.  Je kan ook aan hosta's geraken door deze te ruilen met andere hostaliefhebbers want de hosta is een plant die gemakkelijk gedeeld kan worden, al gaat dat wel ten koste van de ontwikkeling van de plant.

    Jaak Grosemans is enkele jaren geleden begonnen met het verzamelen van hosta's.  Hij heeft een eigen website 'Hostapassie' die gewijd is aan de hosta met daarop veel informatie en hostafoto's van liefhebbers vanuit alle delen van de wereld.

    redacteur: Jaak Grosemans

    Hostamatten tegen slakken
    Pop-up zak + schep
    Multihark
    Bladgrijper
    Beschermhoes
    Ik stuur dit artikel door
    Gratis nieuwsbrief
    Ik print dit artikel   |   Terug naar boven

    Andere leuke artikelen:

    Spathiphyllum 'Sweet Paco' als luchtzuiveraar en geurverfrisser lepelplant gemakkelijke kamerplant weinig onderhoud of ziektes
    Spathiphyllum Sweet Paco
    rozen, snoeien, roos, snoei, snoeiwijze, voorjaar, lente, snoeischaar, soorten, plaatjes, kopen, bestellen, boeket, online, bloemenwinkel, mooie, rode
    Rozen: snoeien struikrozen
    rozen, boeket, bestellen, kopen, planten, knippen, ziektes, bestrijden, roos, online, verzenden, versturen, cadeau, rozenboeket, rode, witte, mooie, verjaardag, bloemstuk
    Rozen soorten overzicht
    Bloemstuk zelf maken, witte rozen, eenvoudig bloemstuk, maken, cadeau, bloemschikken
    Bloemstuk zelf maken met witte rozen

    Tuinwinkel.be

    Hostamatten tegen slakken
    Pop-up zak + schep
    Multihark
    Bladgrijper
    Beschermhoes
    Voederstation
    Zaaibak 40 cellen
    Tomatenkas
    Thermische plantenjas XXL
    Set thermohoezen

    Services van Tuinadvies

    Webwinkel
    Tuinproblemen
    Tuinforum
    Plantengids
    Groene uitstapjes
    Handelsgids
    Fotoalbums
    Video's
    Visitekaartjes
    E-cards

    Onze nieuwsbrief

    Gratis tips voor de tuin
    Ontvang kortingsbonnen
    Korting op producten

    Schrijf in

    Bloemstuk van de dag


    Aspedistrahart in Valentijnsstemming

    Aspedistrahart in Valentijnsstemming met rode hartjes en slingers van pitriet als valentijnsstuk...
    >> Bekijk het artikel

    Nieuwste artikels

    Tafeldecoratie
    Bijzondere groenten
    Foto's van lezers week 6
    Lekker en onbekend exotisch
    Planten voor Valentijn

    Laatste forumberichten

    serre verwarmen
    bomen planten voor bra...
    wortelen aardappelen
    bolcatalpa
    Gezocht vierkante stev...

    In de kijker

    Partners






    Copyright www.tuinadvies.be Adverteren Redactie Links Partners Disclaimer Sitemap Bijzondere groenten