Tuinadvies
Webwinkel Tuinproblemen Tuinforum Plantengids Groenagenda Handelsgids Fotoalbum Video's
Homepagina
Bloemschikken
Bomen
Dieren
Fruit
Gazon
Groenten
Kamerplanten
Knollen en bollen
Kruiden
Kuipplanten
Orchidee
Planten
Recepten
Rozen
Sierheesters
Snijbloemen
Tropische_planten
Tuinaanleg
  * composteren
  * Mooiste_tuinen
  * Tuintrends
Tuindecoratie
Tuininrichting
Tuinkalender
Tuin_Allerlei
Vaste_planten
Vijver
Eco-tips
Organisch tuinieren
Plantenbescherming

Onze webwinkel

Balkonkas
Balkonkas
Kruidentoren
Kruidentoren

Planten opkweken
Tuindecoratie
Dieren nestkasten
Vogelhuisjes
Bestrijdingsmiddelen
Honden en katten
Zaden (Actie)
Bloembollen
Tuinmaterialen
Tuingereedschappen
Meetapparatuur
In en om het huis
Voeren / drinken

Slakkenval
Slakkenval
Rozenboog
Rozenboog

SERRE / KAS
Benodigdheden
Serres / kassen

Prikroller voor gazon
Prikroller
Kniebank
Kniebank

Onze toppers
Nieuwste producten

Tuinadvies services

Webwinkel
Tuinproblemen
Tuinforum
Plantengids
Groene uitstapjes
Handelsgids
Fotoalbums
Video's
Visitekaartjes
E-cards
 
Tuinadvies - Tuinaanleg - Lezing: De beleving van kleur in de tuin
Deel met vrienden!
Volg Tuinadvies op facebook

Lezing: De beleving van kleur in de tuin door Martje van den Bosch

Lezing: De beleving van kleur in de tuin

De lezing “De beleving van kleur in de tuin” is voor elke tuinliefhebber een aanrader. Je kiest bloemen en planten en ook al sta je daar niet altijd uitvoerig bij stil, er gaat altijd een bepaald effect van uit. Na deze lezing weet je daar meer van!

Elk mens beleeft een tuin en haar kleuren anders. Zo vindt de één een oranje border prachtig, terwijl een ander daar liever snel aan voorbij loopt. De beleving zegt iets over de persoon die het beleeft en tegelijkertijd iets over het geen beleefd wordt. Beide kanten komen aan bod.

Zo gaan we in op waarnemen. Kijk eens naar dit plaatje. Wat zie je?

Verschillende mensen zien hier iets anders in. Waarnemen is niet zo objectief als we soms wel denken. Het zegt veel over ons zelf.

We gaan natuurlijk ook in op de verschillende kleuren. Alle kleuren zijn terug te voeren tot een aantal basiskleuren, waar het dan combinaties van zijn. De primaire kleuren zijn pigmenten die niet uit andere gemengd kunnen worden maar waaruit wel alle ander kleuren kunnen worden samengesteld. Rood, blauw en geel. Het mengen van twee primaire kleuren levert de secundaire kleuren op. Tertiaire kleuren ontstaan door een secundaire kleur te mengen met de naastliggende primaire kleur.
Kleuren die tegenover elkaar liggen in de cirkel, worden complementaire kleuren genoemd.
Deze complementaire kleuren zijn elkaars contrast. Twee contrasterende kleuren vullen elkaar aan. één ontbreekt en één verschijnt tegelijk, gebeurt er iets eigenaardigs. Kijk maar eens een halve minuut naar dit rode vlak en sluit dan je ogen. Wat zie je dan voor je ogen?

De kennis over de kleurenleer vertalen we direct naar de tuin. We kijken naar ton sur ton combinaties en naar contrasterende kleuren in beplanting.

Contrast



Ton sur ton

Bij het kiezen en toepassen van planten is het raadzaam om te kijken wat de kleur ervan doet voor zijn omgevende planten.

Mensen hebben verschillende kleurvoorkeuren en die worden door een aantal factoren bepaald. We gaan in op diverse factoren zoals karaktertype en temperament.

Kleur bestaat alleen in onze waarneming en heeft dus eigenschappen die daarmee verbonden zijn. Zowel psychisch als fysiek gaat er een invloed uit van kleur op degene die het waarneemt. Je hebt een gevoel en vertaalt dat in een kleur. Je beleeft iets en kent daar een kleur aan toe. Een grijze dag, een zwarte bladzijde, blauw van de kou, groen van nijd en een bruin café. Kleur en gevoel gaan samen.

Er wordt veel onderzoek gedaan naar het effect van kleuren omdat daar heel goed gebruik van kan worden gemaakt in reclame, bij therapieën en bv in het verkeer. Voor de tuin geldt natuurlijk, dat je wilt weten welk effect je bereikt met kleuren. We lopen de belangrijkste kleuren langs. Bijvoorbeeld zwart en wit. Dit zijn eigenlijk geen kleuren. Bij wit wordt al het licht weerkaatst. Optisch is wit alle kleur samen.

Tijdens de lezing krijg je veel foto’s van de Tuinen in Demen  te zien.

Doorgaans houden we de lezing alleen voor besloten groepen. Nu kun je ook zonder groep de lezing “De beleving van kleur in de tuin” bijwonen. Op woensdagavond 7 april in de theaterzaal van Cultureel Centrum de Weijer.
Adres: Raetsingel 1 Boxmeer.
Entree € 7,50 /  Voorverkoop € 6,50
De organisatie is in handen van Oxalis Tuinontwerpen.
Informatie en opgave info@oxalis-tuinontwerpen.nl of kijk op www.oxalis-tuinontwerpen.nl

Martje van den Bosch
www.detuinenindemen.nl

Print dit artikel     Stuur dit artikel door

Meer tuintips en teksten:

tuinaanleg, tuin, zelf, ontwerpen, tuinplan, tuinplannen, tuinaanlegger, cursus, gratis, tuinarchitect
Tuin zelf ontwerpen
Buxus, snoeien, werkwijze, tijdstip, tips, snoeigereedschap, info, ziektes, soorten, buxussen
Buxus snoeien: tijdstippen + tips
tuinontwerp De vorm van uw tuin is zeer belangrijk bij het ontwerp tuinaanleg ontwerpen tuin
Kies de vorm van uw tuin
De geschikte planten kiezen voor uw tuin tuin aanleggen planten keuze maken kwekerij soorten
Geschikte tuinplanten kiezen
Win een Robomow RM400 t.w.v. 1299€
Schrijf uw tuin in voor de Mooiste Tuin 2012

Nieuwste teksten

Assortiment vaste planten
Ecomaand - buxus deel 2
Basisbemesting - gazonmest
Nuttige vijverproducten
Zelf bruidswerk maken

Eveneens interessant:

Hangbegonia's mix - 3 stuks
Zomerwortelen Rainbow F1
Vogelweringsstickers
Papaver orientale (kleurenmengsel)
Lathyrus latifolius (kleurenmengsel

Laatste forumtopics

Wie kent deze prachtig...
Aangevreten Hortensia
luis in mijn nieuwe be...
immens veel knoppen o...
Mijn moestuintje

Partners






© www.tuinadvies.be Over ons Adverteren Redactie Links Partners Disclaimer Sitemap
 
Schrijf in
ontvang wekelijks de GRATIS nieuwsbrief van Tuinadvies sluiten
Tips voor de tuin Bloemschiktips & lekkere recepten Acties & kortingen