Boog gevuld met ton sur ton tinten Ik gebruikte oranje en maakte een bloemstuk rond Halloween.
Benodigdheden:
- piepschuimboog
- piepschuim plaat van ongeveer 2 cm
- mes
- satéprikkers
- cobrablad
- lijmspray
- spuitbus zwarte verf
- steekschuim
- oranje bloemen: Alstroemeria 'Orange Queen', Gerbera 'Vigoury', saffloerplant (= Carthamus tinctorius 'Zanzibar')
- Kaaps groen
- groen
- zwarte sisalvezel
- twee zwarte kubusjes (bloempotjes of klinkers ….)
 Gerbera 'Vigoury'
 Carthamus tinctorius 'Zanzibar'
Werkwijze: voor de boog Snij uit het piepschuim twee gelijke bogen en één rechthoek. Hhet formaat bepaal je zelf (vb. de grootte van één blok steekschuim). Met satéprikkers maak je alles aan elkaar vast. Met de lijmspray en de cobrabladeren bedek je de buitenkant van de boog. Met de spuitbus kleur je het geheel, meerdere lagen verf zijn nodig.
Tip: Cobrablad bestaat in verschillende kleuren, ook in zwart. Koop die dan moet je niet spuiten! (ik had nog naturelkleur liggen)
voor de bloemen Het steekschuim op maat snijden, eventueel de bovenzijde afronden zodat het net onder de rand van het piepschuim komt. Het steekschuim laten volzuigen met water. De onderkant met huishoudfolie inpakken om lekken tegen te gaan. Het groen kort snijden en over het steekschuim verdelen. De bloemen verdelen, als eerste de alstroemeria? dan de gerbera’s. (deze ontdoen van de kroonblaadjes dan ogen ze kleiner) Als laatste het Kaaps groen en de saffloer. Als afwerking nog een paar toefjes zwarte sisal. Stel dit alles op een paar kubussteentjes of andere passende pootjes, met wat nep spinnenweb en namaakspinnen en je hebt een leuk Halloween tafereeltje!

Griezel gezellig Linda |